Vítejte na webových stránkách mého malého nakladatelství!

Přála bych si, abyste se při listování textem nenudili  a aby pro vás četba stránek byla osvěžující a inspirující. Od roku 1989 se poctivě snažím obohatit český trh knížkami, které umí zaujmout a pobavit. Začínala jsem prozaicky, kuchařkami s Jiřinou Bohdalovou (řady Hádej, kam půjdem…na oběd, na večeři, na flám), pokračovala jsem hereckými vzpomínkami mnoha slavných a oblíbených herců (Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Vladimír Menšík…) a dnes už řádku knížek pestrého obsahu a formy pomalu nepřehlédnu. 

Ostatně, i proto tyto webové stránky vznikly, abych si udělala inventuru i sama v sobě. Psát a vydávat knížky  mě stále baví. Setkávám se s mnoha mimořádnými lidmi  a díkybohu i s velkým čtenářským ohlasem. Jsem vlastně svému osudu vděčná… tedy děkuju i Vám, kteří mé knížky čtete a kteří právě otevíráte tyto stránky. 

Slávka Kopecká

DOPIS pro Listy ALENu

Slávka Kopecká podporuje spolek ALEN, který pomáhá ženám s rakovinou prsu. Její dopis, který byl byl otištěn v časopise spolku,  si ho můžete přečíst po kliknutí na obrázky.

AKTUALITA

Slávka Kopecká vzpomíná na jeden dávný Štědrý den, který korunuje nevšední setkání se svou sousedkou v domě, paní Martou Kubišovou a jejím novým psím kamarádem. Článek vyšel 16. prosince v Lidových novinách, a vy si ho můžete přečíst, když kliknete zde.

NOVINKA   

Novou knihu vzpomínek  TOČOMAN SE DOTÁČÍ přijede z Toronta pokřtít její autor, nestor filmařiny Václav Táborský, který v Praze oslaví své již 95. narozeniny.  

Více o autorovi obálky jeho knihy. 

DÍKY, PANE DOKTORE

vzpomíná Slávka Kopecká na MUDr. Radima Bureše, pediatra v Buštěhradě, Lidicích a Hřebči    Když se mi narodila první dcera, zjistila jsem, že  vedle klanu rodiny Jeřábků (Antonín, Quido, Karel) obvodních lékařů na choroby všeho druhu v Buštěhradě, existuje samostatná profese lékaře dětského. celý článek

VÝROČÍ

Jako poctu k 50. výročí úmrtí spisovatele Oty Pavla (+1.3. 1973) napsala Slávka Kopecká článek, který vyšel v Lidových novinách 31.3. 2023. Přečíst si ho můžete i zde

 

 

ROZHLAS

V cyklu Užasné životy Českého rozhlasu Dvojka vzpomíná Slávka Kopecká na svého buštěhradského souseda a kamaráda, skvělého spisovatele Otu Pavla.  Jak ji setkání s ním ovlivnilo a co si do své tvorby odnesla, se dozvíte zde  (23. říjen 2022)

 

VZPOMÍNÁNÍ

Vlastimil Brodský a Jiří Sovák – dva legendárrní čeští herci, kteří se narodili před sto lety – v prosinci 1920. 

Jejich životní příběhy sepsala a vydala Slávka Kopecká, která na ně vzpomíná v týdeníku   5PLUS2 (18. 12. 2020)  

 

VZPOMÍNKY NA ČT1

Na slavného herce a kamaráda Jiřího Sováka vzpomíná Slávka také v cyklu Příběhy slavných "To byl Jiří Sovák", který uvedla ČT1.

 
 
 
 
  SLÁVKA KOPECKÁ v rozhlase

Český rozhlas Dvojka: Chcete se pobavit v tomto neradostném čase? Pak si poslechněte rozhovor, který se Slávkou Kopeckou natočila v ČR 2 redaktorka Jitka Novotná. Vysílal se 10. října 2020 v pořadu Stříbrný vítr. Pro poslech klikněte zde

 

Glosy Slávky Kopecké, které autorka čte na ČRo Dvojkasi můžete poslechnout zde

POVÍDKY Z ŠUPLÍKU – sebrané spisy Oty Pavla

Když jsem chystala k vydání Sebrané spisy Oty Pavla, vycházela jsem důsledně z autorizovaných textů spisovatele. Vešly se mi do šesti útlých svazků, z nichž mnohé už byly na českém literárním nebi skvosty trvalé hodnoty (Jak jsem potkal ryby, Smrt krásných srnců, Pohádka o Raškovi, Syn celerového krále…).

Při editorské práci na Spisech jsem však objevila mnoho neznámých novinových článků autora, četnou korespondenci s bratry a především pak skvělé povídky, které za života spisovatele (1930-1973) nevyšly v autorizované podobě, jen všelijak zmrzačené tehdejšími cenzurními zásahy.

Uspořádala jsem tehdy zmíněnou pozůstalost do sedmého svazku Sebraných spisů Oty Pavla pod názvem POVÍDKY Z ŠUPLÍKU.

S pokorou a trvalým obdivem k autorovi tuto jedinou část jeho literárního odkazu vydávám po létech samostatně – v původní podobě, bez úprav a cenzurních zásahů.

Slávka Kopecká

POSLECHNĚTE SI...

18.6.2014     Na stanici radia Regina  si v pořadu S vámi v Praze povídala Slávka Kopecká  s Oldřichem Burdou: O emigraci do Paříže, o tom, co ji přitahuje na psaní biografií, o spolupráci s V. Brodským, J. Sovákem, J. Bohdalovou, o speciálním vydání knihy pro K. Gotta... 
 
 Pro poslech klikněte zde

12. 4. 2014 Slávka Kopecká hostem dopoledního vysílání Dvojky Českého rozhlasu – v pořadu Nezatloukat! 

Moderovala Hana Švejnohová

 Pro poslech klikněte zde
 

Slávka Kopecká hostem pořadu Aby řeč nestála (22.03.2014 13:04)  1. část 

 

Pro poslech klikněte zde

Aby řeč nestála (29.03.2014 13:04)  2. část

Moderoval Vladimír Bernášek

Pro poslech klikněte zde