Křest knihy Zdeňka Mahlera: ...ale nebyla to nuda

Zdeněk Mahler (1928) – spisovatel, scénárista, pedagog, autor řady knih o významných českých osobnostech (Smetana, Dvořák, Havlíček, Masaryk, Mahler), filmových scénářů (Svatba jako řemem, Nebeští jezdci, Božská Ema, Víc než princ, Den sedmý, osmá noc, Nocturno), divadelních her (Mlýn, Provaz o jednom konci), televizních seriálů (Dynastie Straussů, Katedrála) a cestoppisů (Indie, Amerika, New York).

Cena: 379 Kč

280 stran, vydání první

Foto z vernisáže 15. listopadu 2015 v Lidicích 
(Foto: Památník Lidice)
 
 
         
 
      

Křest knihy Jana Hergeta 

Petr Haničinec 

Vzteklou s jemnou duší

(Vydáno u příležitosti jeho nedožitých 85. narozenin)

 

 

 

Kdy: 15. 9. 2015

Kde: divadlo Fidlovačka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hosté: Eliška Balzerová, manželka Petra Haničince Radka, Slávka Kopecká, Jan Herget  a Václav Chaloupek

Křest knihy Jana Hergeta

Laďka Kozderková Lady muzikál

Kdy: 15. listopadu 2012

Kde: Palác Luxor

 

 

 

 

Na snímcích dole autor knihy  Jan Herget a nakladatelka Slávka Kopecká.

 

Křest knihy Jana Hergeta

Laďka Kozderková - Lady muzikál

Kdy: 13. 11. 2012

Kde: Theatro Music Club  Hudebního divadla v Karlíně

Hosté: Alena  a Blanka Kozderkovy, Josef Dvořák, Jiřina Bohdalová, Eliška Balzerová, Karel Štědrý, Libuše Švormová, Karel Vágner, Pavla Břinková

  • Ukázky jsou z webu  https://nextfoto.cz/index.php?page=galerie-detail&id=592&nazev=krest-knihy-ladka-kozderkova-lady-muzikal

 

Sestry Kozderkovy Alena a Blanka

Knihu křtí autor Jan Herget (zprava), Pavla Břinková, Eliška Balzerová a Karel Vagner

 

 

Oslava sedmdesátin Karla Gotta. Jiřina Bohdalová a Slávka Kopecká jsou autorkami originálního dárku - knihy HerrGott...a že to uteklo! Věnovaly jich oslavenci plnou nůši. K tomu dostal i speciálně pro něj vyrobené zápalky s přebalem stejnojmenné knihy.     

 

S Jiřinou Bohdalovou se znám vůbec nejdéle - byla první herečka, kterou jsem pro Květy měla zajímavě zpovídat. Bylo mi tak kolem dvaceti. A jí o čtrnáct víc. Padly jsme si od oka a zažily spolu doby dobré i zlé. Většinou se ale spolu dokážeme hodně hlučně a nahlas všemu smát - a  trvale vymýšlíme rozpustilé kousky. Naposledy letos - dárek k narozeninám Karla Gotta, malou knížku v edici MINIMAX s názvem HerrGOTT... a že to uteklo! A nápady máme na další texty a knihy... Jiřina je neuvěřitelná baba - nezničitelná, plná energie a životní síly. V tomhle směru je ženská hodná obdivu. Chválit pak její herectví by bylo marným nošením dříví do lesa. Jiřina Bohdalová je pro mně zkrátka častokrát proklínaná, ale vždy inspirativní múza, kterou bych ovšem mnohdy nejradši přerazila. Nebo ona mě. Zatím jsme veškerá protivenství ale s úsměvem přestály a já vím, že tomu tak bude na věky věků. Amen.

 

Jiřího Sováka jsem ulovila ještě jako redaktorka Květů. Ptala jsem se ho tenkrát v jakési anketě, co je to televize. Odpověděl takto: "Televize je, jako když čumíte z vokna a von furt nikdo nejde!" V tu chvíli jsem se do Sováka zamilovala, což on ocenil za mnoho let poté, kdy mi nabídl, abych s ním psala jeho vzpomínky. Po jeho boku a s ním (a jeho ženou Andulkou) jsem prožila náramný čas profesionální a opravdu skvělé práce. A společně jsme zažili největší nakladatelský  úspěch - prodej čtyř knih hercových vzpomínek přesáhl bájnou hranici jednoho milionu výtisků. Díky, Sovčo!

 

Ve své chalupě u České Lípy sepisoval Vlasta Brodský své Drobečky z půjčovny duší. S jezevčíkem Hugem jsme mu byli oporou i hromosvodem...

Olga Sommerová  je výborná režisérka dokumentů a mě zaujaly její působivé filmy o ženách. Přemluvila jsem ji, aby filmy přepsala do literární podoby a tak se narodily opravdové bestsellery: O čem sní ženy 1 a 2, O čem ženy nesní a O čem sní muži. Intimní rozhovory Olga zaznamenala s invencí sobě vlastní. Na konkrétních příbězích žen (ale i mužů) dokumentuje obtížnost jejich údělu a dává jim obecně sílu, inspiraci i naději. Olga Sommerová je dále podepsaná pod výpravnou monografií děl Jiřího Šlitra s názvem Jó, to jsem ještě žil. I tato publikace se zrodila na půdorysu jejího poutavého dokumentu o Jiřím Šlitrovi, muzikantovi, ale také výtečném malíři.

Ano, Masaryk. Znamenitá knížka o našem prvním prezidentovi Tomáši Garigue Masarykovi vzešla  z pera vynikajícího vypravěče Zdeňka Mahlera. Na křtu knihy v knihkupectví ve Slaném autor však zůstává skromně vzadu (na snímku), roli bavičů se ujala nakladatelka Slávka Kopecká (vlevo) a moderátor TV Nova Karel Voříšek (uprostřed).

Aleš Cibulka. Mladý autor pro pamětníky! Po dvou úspěšných knihách o Nataše Gollové vydal i vzpomínkovou knihu o někdejší slavné herečce Zdence Sulanové. A do třetice: prodejním hitem se stal i Cibulkův kalendář pro pamětníky 2009. Fotografiíe prvorepublikových filmových hvězd ze sbírky Milana Volfa doprovodil autor vtipným textem. Kalendář křtila Jiřina Bohdalová.

Ztráty a nálezy. Kniha je dílem autorek, které bojovaly - a dále bojují - s onkologickým onemocněním. Jejich příběhy jsou plné naděje, síly, porozumění a lásky. Roli kmotry se ujala Marta Kubišová a náš přední onkolog profesor Zdeněk Dienstbier (na snímku).

Čechokanaďan Václav Táborský (vlevo) přispěl do bibliotéky nakladatelství nevšedními a přitažlivě zpracovanými díly. Ať už humoristickými romány Jak vykastrovat letícího čmeláka, Paměti točomana, Likvidace kvílejícíh stěžovatelů, Omniwish@toronto.com nebo s láskou napsaným příběhem Život v prodlouženém čase - o těžké nemoci jeho ženy Dagmar.

Karel Franta je výborný malíř, proslulý svými nezaměnitelnými čerty. Jeden z obrázků mi právě ukazuje. Ilustroval mi půvabné Muzikantské pohádky Marie Kubátové. S Karlem Frantou je pokaždé ohromná legrace, býval parťákem Františka Nepila a umí báječně vyprávět. Je radost s ním pracovat, povídat a být.