Historie nakladatelství 

Pominu-li epizodu s vydáním tří kuchařek v jednom z vůbec prvních soukromých nakladatelství STUDIO DOBRÉ NÁLADY (jak rychle vzniklo, tak rychle zaniklo) začala jsem samostatnou dráhu nakladatelky v soukromé firmě HAK - HUMOR A KVALITA, kterou jsem založila a provozovala (od roku 1991 s Andrejem Šťastným) a to až do roku 2002, kdy se naše profesní dráhy rozešly.

Od té doby živnost - nakladatelství Sláfka - provozuju sama. Samozřejmě s týmem spolehlivých externích spolupracovníků - s písařkou, korektorem, grafiky, ekonomkou, s tiskárnami a distributory. Nejdůležitější jsou pro mě vždy autoři. Mám jich trvale dostatek a vážím si jejich důvěry. Ostatně, podívejte se na fotografie uvedené na těchto stránkách. Jsou to opravdoví velikáni české kultury! Ráda s nimi pracuji a náklonnost je vzájemná, nabídky z jejich strany lákavé. Vznik každé nové knížky je dobrodružství. Někdy drama, někdy komedie... v převážné většině s úspěšným koncem: křtem nové knihy.

Ve své nakladatelské práci jsem zúročila své celoživotní zkušenosti a dráhu novinářskou. Od studií na vysoké škole jsem pracovala v několika redakcích, nejdéle v týdeníku Květy. Po roce 1989 jsem patřila k zakladatelům Reflexu. Od roku 1992 se věnuji výhradně nakladatelské práci.

Slávka Kopecká

Slávka Kopecká      (*30. 7. 1945)

 

 

Po studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK (obor TV a český jazyk a literatura na FF UK) žila krátce ve Francii. Po návratu pracovala ve Večerní Praze a poté až do roku 1989 v kulturní rubrice časopisu Květy. Postgraduálně studovala Fakultu žurnalistiky UK a Divadelní vědu na DAMU. 

Od roku 1991 píše a vydává knížky v soukromém nakladatelství (Smích a slzy Vladimíra Menšíka, vzpomínky Jiřího Sováka, kuchařky Jiřiny Bohdalové, memoáry Vlastimila Brodského, Jiřího Líra, Josefa Lieslera, Jiřiny Steimarové, Bolka Polívky, povídky Oty Pavla, řadu intimních rozhovorů Olgy Sommerové  "O čem sní..." aj.). Slávka Kopecká žije a pracuje v Lidicích u Kladna. Před nedávnem ovdověla; má dospělé dcery Annu a Marii.